1% PRO PLANETU


Proč podporujeme iniciativu 1% pro planetu?

Chceme chránit to, co máme rádi - naši planetu! Chceme, aby Země zůstala pro další generace tak krásná, jak ji známe dnes.

Jako outdooroví nadšenci si uvědomujeme, jakému množství změn životního prostředí svět právě čelí - od změny klimatu až po znečištění mikroplasty. Právě proto je pro nás velmi důležité pracovat na zachování unikátních přírodních míst, která rádi navštěvujeme.


I ty můžeš přispět!

Jako součást iniciativy 1% pro planetu darujeme 1 procento našich zisků z Pro a Pro+ členství na podporu neziskových organizací zabývajících se ochranou životního prostředí. To znamená, že každé předplatné prémiového členství nám pomáhá chránit planetu. Díky koupi členství Pro/Pro+ tedy i ty pomáháš chránit naši krásnou Zemi!


Jak vznikla iniciativa 1% pro planetu a co přesně podporuje?

Koncept 1% pro planetu vznikl jako snaha o podporu životního prostředí a přírody, kterou všichni tak milujeme. Podpora více než 2000 společností pomáhá financovat projekty v mnoha různých oblastech, například boje proti změnám klimatu, ochraně zvířat, zlepšování a ekologizaci zemědělství či například zlepšování a udržování přístupu ke kvalitní a nezávadné pitné vodě.

 

Tato nezisková organizace byla založena roku 2002 dvěma podnikateli z USA. Myšlenka konceptu je jednoduchá- jelikož všechny společnosti čerpají své zisky i díky přírodním zdrojům, měli by je též pomáhat chránit. Členové organizace se zavazují darovat 1% ze svého ročního obratu na ochranu životního prostředí. V současnosti má organizace již více než 2 000 členů ze 45 států světa, kteří dohromady příspěli více než 250 miliony dolarů na podporu ekologických projektů.


How Outdooractive is supporting the 1% for the Planet initiative